[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Ujednolicenie kodów zamknięć w wkładkach antywłamaniowych z zastrzeżonym profilem klucza.

Jeden klucz  o jednym kodzie otwiera wszystkie wkładki przewidziane w projekcie. Jest to najbardziej prosty system mogący obejmować różnego rodzaju zamknięcia. Najczęściej stosowany przez właścicieli domków jednorodzinnych i administratorów bram i mini spółdzielni mieszkaniowych. Zaletą tego systemu jest jego prostota.

Za przykład mogę podać domek jednorodzinny

 

Przeciętny domek posiadać może kilka rodzajów zamknięć:

1. klucz do furtki,

2. klucz do kłódki do bramy wjazdowej,

3. klucz do zamknięcia pojemników na śmieci,

4. klucz do domku do drzwi głównych,

5. klucz do półwkładki do drzwi garażu,

6. klucz do skrzynki na listy,

7. klucze do zaworów z wodą, elektrycznych skrzynek itp

 

Na przykładzie podanym mamy już w pęku co najmniej 7 kluczy różnych producentów i systemów.

Ujednolicenie polega na zastosowaniu jednej platformy wkładek, kłódek, zamknięć szafowych, zamków nawierzchniowych w których jesteśmy w stanie wykonać.

Do najczęściej poruszanych na forach wad ujednolicania zamknięć jest wymieniony argument że przy zgubieniu klucza zlodziej może chodzić z kluczem głównym po całym obiekcie bez najmniejszego problemu. Tyle że jak ktoś gubi klucze lub mu je kradną to najczęściej komplet. Złodziej więc i tak chodzi z kluczami po obiekcie który ma zamiar okradać.

 

Do zalet robienia systemu ujednoliconego na zastrzeżonych platformach Master Key jest system kontroli surówek.

– Osoba będąca w posiadaniu klucza nie dorobi go w punkcie dorabiania kluczy – klucze są pod ochroną patentową i są dorabiane tylko w wybranych miejscach (profile zastrzeżone posiada firma produkująca system).

– Osoba będąca właścicielem systemu może zlecić przekodowanie systemu nie zmieniając platformy co ogranicza koszty w stosunku do konieczności wymienienia wszystkich zamknięć w domku (Przekodowanie systemu i docięcie innych kluczy wykluczających zgubione zajmuje bardzo krótki czas).

– W momencie awarii któregokolwiek z elementów systemu istnieje możliwość zakodowanie wymienionego zabezpieczenia na kody danego klucza.

– Ciężar pojedyńczego klucza które można przymocować np do kluczyka samochodowego  (tylko dwa klucze).

Systemy Master Key projektujemy i montujemy  na terenie całego kraju .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]